En İyi İngiltere Dil Okulları, Fiyatları ve Şartları

En İyi İngiltere Dil Okulları, Fiyatları ve Şartları
0

İngiltere dil okulları, İngilizce öğrenmek isteyen öğrencilerin dilin ana vatanında eğitim alma talepleri nedeniyle popüler okulları kapsar. İngiltere dil okullarının en büyük ayrıcalığı ise öğrencinin günlük hayatta da sürekli dil gelişimini gerçekleştirebiliyor olmasıdır.

İngiltere dil eğitimi yönünden Dünya sıralamasında ilklerde yer almaktadır. İngiltere dil okullarından birini tercih ederek farklı alanlarda İngilizce eğitimi almanız da mümkündür. İngiltere Dil Okulu kapsamında verilen dil eğitimleri;

 • Genel İngilizce Eğitimi: Günlük İngilizce konuşma, anlama ve yazma yeteneği kazanmaya yönelik bir programdır.
 • Yoğun İngilizce Eğitimi Programı: Öğrencinin vaktinin kısıtlı olması halinde haftalık 30 ders civarında ders ile yoğunlaştırılmış olan verilen dil kazanım programıdır.
 • Akademik İngilizce Eğitimi: Lisans ve yüksek lisans gibi akademik bağlamda gerekli olan İngilizce becerilerini kazandırmaya yönelik bir programdır. 
 • Özel Amaçlı Gerçekleştirilen İngilizce Eğitimi: Farklı meslek alanlarına özgü (Tıp, Hukuk vs.) dil kullanımını geliştirmeye yönelik gerçekleştirilen bir programdır.
 • Sınava Hazırlık Amaçlı İngilizce Eğitimi: İngilizce dil sınavlarına yönelik gerçekleştirilen bir programdır.
 • İngilizce Öğretmenliğine Yönelik İngilizce Eğitimi: Öğrencinin kendi ülkesinde İngilizce dil öğretmenliği yapabilmesi için aldığı TESOL programıdır.
 • Eğitim Turu Kapsamında İngilizce Eğitimi: Öğrencinin hem turistik gezi yapmak hem de dil eğitimi almak üzere kısa süreli olarak bulunduğu sürede dil yeterliliği kazandırmak üzere verilen bir programdır.

İngiltere’de dil okuluna gitmek için ve detayları öğrenmek için bizimle iletişime geçin. Bilgi Talep Et

İçindekiler

İngiltere Dil Okulu Fiyatları

İngiltere dil okulu fiyatları öğrencinin hangi şehirde ve hangi dil okulunda eğitim almak istediğine göre farklılaşmaktadır. Yukarıda bahsi geçen dil okulu programlarının her birinin eğitim süresi birbirinden farklıdır.

Öğrencinin taleplerine ve ihtiyaçlarına göre en doğru dil okulu programının seçilmesinin ardından programın bulunduğu şehirler ve dil okulları araştırılmalıdır. Kesin olarak fiyat bilgisine ulaşmak için öğrenci özelinde detaylı bir araştırma yapmak şarttır.

İngiltere dil okullarının fiyat tarifeleri eğitim süresi ve eğitim türüne göre değişkenlik gösterdiğinden kendinize en uygun dil okulunu tespit etmek için danışmanlarımızdan yardım alabilirsiniz.


İngiltere Dil Okulu Şartları Nelerdir?

İngiltere dil okulu şartları itibariyle karşılaması oldukça kolay şartlara sahiptir. Öğrenci adayının ülkeden çıkmayı engelleyen hukuki bir durumunun olmaması ve maddi yeterliliğinin olması halinde dil okuluna kayıt için gerekli evrakların teslimi ile süreç devam ettirilir.

İngiltere dil okulunda eğitim almak isteyen kişilerin mutlaka 18 yaşından büyük olması gerekmez. Ancak 18 yaşın altındaki öğrenci adaylarının ebeveynlerinin onayı ile başvuru yapması şarttır. İngiltere dil okullarının dikkat ettiği asıl nokta öğrencinin eğitim süresi boyunca giderlerini karşılayabilecek olması ve konaklama sorunu yaşamamasıdır.

İngiltere Dil Okulu Vizesi

İngiltere dil okulu vizesi öğrencilerin sorunsuz bir şekilde ülkede kalırken dil eğitimi alması için gerekli olan bir prosedürdür. Bir öğrencinin İngiltere’de dil eğitimi alabilmesi için tercih edebileceği 3 tür vize bulunmaktadır.

 İngiltere’de dil okuluna gitmek için alınabilecek vizeler; genel öğrenci vizesi, ziyaretçi öğrenci vizesi ve uzatılmış ziyaretçi öğrenci vizesidir.  İngiltere dil okulları için vize çıkarma süreci gerekli evrakların eksiksiz teslim edilmesinin ardından yaklaşık 15 iş günüdür.

Öğrencinin hızlandırılmış vize hizmeti alarak bu süreci 5 gün gibi kısa bir zaman diliminde halletmesi de mümkün olabilmektedir. Vize alış sürecinde özellikle hızlandırılmış vize sürecinden faydalanmak istediğinizi dile getirmeniz gerekir. İngiltere dil okulu vizesi almak için gerekli evraklar;

 • Vize Başvuru Formu
 • Halihazırda geçerliliği bulunan Pasaport
 • İlgili dil okulundan kabul mektubu
 • Eğitim alacak öğrencinin ailesinin veya kendisinin maddi durum belgeleri
 • İngilizce eğitimi alındığına dair (varsa) belgeler
 • Askerlik durumu belgesi
 • Öğrenciler için İngilizce tercümeli öğrenci belgesi
 • Öğrenci olmayanlar için son mezun olduğu okuldan diploma veya İngilizce tercümeli çıkış belgesi
 • Evlilik cüzdanı fotokopisi (Evliler için)
 • Tapu ve araç ruhsat fotokopisi
 • Vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Seyahat sağlık sigortası
thumbnail
Önerilen Yazı
İngiltere Öğrenci Vizesi (Tier 4) Tüm Detaylar

En Kısa Süreli İngiltere Dil Okulu Vizesi: Ziyaretçi Öğrenci Vizesi

Ziyaretçi öğrenci vizesi İngiltere dil okulu vizeleri arasında kullanım süresi en kısa olan vize türüdür. Öyle ki ziyaretçi öğrenci vizesi alan bir öğrenci en fazla 6 aya kadar İngiltere’de eğitim alabilmektedir.

Ziyaretçi öğrenci vizesi uzatılamaz. Öğrencinin eğitim süresi devam etse bile vize süresi bittiğinde ülkeden ayrılma zorunluluğu bulunmaktadır.

Uzatılmış Ziyaretçi Öğrenci Vizesi

Uzatılmış ziyaretçi öğrenci vizesi İngiltere’de dil eğitim için 11 aya kadar kalma izni veren bir vizedir. Bu vize ile öğrenci İngiltere’de dil eğitimine devam etmek koşuluyla 11 ay kalabilir.

Uzatılmış ziyaretçi öğrenci vizesi alan bir öğrencinin ilerleyen süreçte vizeyi uzatması mümkün değildir. Öğrencinin eğitimi sürüyor olsa bile 10.ayın son bulmasının ardından öğrenci ülkeyi terk etmelidir.

Keşfedin: Malta Dil Okulları Bilgi Talep Et

En Çok Tercih Edilen İngiltere Dil Okulu Vizesi: Genel Öğrenci Vizesi

İngiltere’de eğitim almak üzere vize almak isteyen öğrencilerin en çok tercih ettiği vize genel öğrenci vizesidir. Bu vize ile 6 ay ve daha uzun olan herhangi bir dil eğitimi için kayıt yaptırabilirsiniz. Hatta İngiltere’deyken bir eğitim programını tamamlayıp yenisine başlamanız da mümkündür.

İngiltere’de dil eğitimi alırken olabildiği kadar çok orada kalmayı düşünüyorsanız genel öğrenci vizesi almalısınız.

thumbnail
Önerilen Yazı
En İyi İngiltere Üniversiteleri ve İngiltere Eğitimi

İngiltere Dil Okulu ile Çalışma İzni Alınır Mı? Nasıl?

İngiltere dil okulu ile çalışma izni almak mümkün değildir. İngiltere dil okullarında eğitim alan dil öğrencilerinin öğrenci vizeleri olsa dahi çalışma izinleri bulunmamaktadır.

İngiltere’nin sadece lisans ve yüksek lisans öğrencilerine yönelik sunduğu part time haftalık 20 saat çalışma imkanı bulunmaktadır. Dil okulunda eğitim alan öğrencilere yönelik çalışma izni verilmemektedir.

2011 yılından bugüne İngiltere’de çalışma izni almak için mutlaka lisans ya da yüksek lisans öğrencisi olmak gerekiyor. Eğitim süresi fark etmeksizin dil okulu ile çalışma izni almak mümkün değildir.

İlginizi Çekebilir: Avustralya Dil Okulları

İngiltere’de İngilizce Dil Okulu İngilizce Öğretir Mi?

İngiltere’de İngilizce dil okulu İngilizce öğretir. İngiltere’de İngilizce eğitimi almak isteyen öğrencilerin dil okuluna başvurmaları ardından başvuruları kabul edilirse vize, konaklama gibi diğer süreçleri de halletmeleri gerekir.

İngiltere’de İngilizce hazırlık kursu olarak da bilinen dil okulları doğrudan İngilizce dil eğitimi verir. Öğrencinin talep ettiği dil okulundaki kurs süresine bağlı olarak vize süresi de değişkenlik gösterir.

İngiltere’nin dil okulu için tercih edilmesinin en büyük nedenlerinden biri de ana dilinin İngilizce olmasıdır. Öğrencinin kendini geliştirmesi ve günlük hayatta dil kullanımını gerçekleştirebilmesi için önemli bir husus olarak değerlendirilir.


  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir