Yeşil Pasaport İle Vizesiz 3 Ay Dil Eğitimi Almak Mümkün!

Yeşil Pasaport İle Vizesiz 3 Ay Dil Eğitimi Almak Mümkün!
0

Vize almak birçok ülkeye giriş yapmak için gerekil olan şartlar arasında yer alıyor. Vize prosedürlerini yerine getirmek birçokları için oldukça zordur. Özellikle yurt dışında dil eğitimi almak isteyen kişiler için durum tam olarak böyle olabilir.

Yeşil pasaport ile vizesiz 3 aylık dil eğitim programlarından faydalanmak mümkün. Böylece vize süreçlerini atlayarak hızlı bir şekilde en fazla 3 ay süreli olan dil eğitimleri için kayıt yaptırılabilmektedir.

İçindekiler

Yeşil Pasaport ile Vizesiz Dil Eğitimi Nasıl Alınır?

Vize almadan dil eğitimi almak için yeşil pasaportunuz olması şart. Peki hangi ülkelerde hangi eğitimlerden faydalanabilirsiniz? Yeşil pasaport sahibi olan herkes Schengen’e üye olan ülkelerde vize gereksinimi olmadan dolaşım hakkı elde eder.

Schengen’e üye olan ülkelerde toplam 90 günü geçmemek kaydı ile turistik geziler için vize şartı aranmaz. 3 aylık dil eğitimleri de bu turistik geziler kapsamında alınabilen eğitimlerdir. Eğitim süresinin 90 günü aşmaması kaydıyla yeşil pasaport ile vize gereksinimi olmadan dil eğitimi alabilirsiniz.

thumbnail
Önerilen Yazı
En İyi Avustralya Dil Okulları, Fiyatları ve Şartları

Kolayca Vize Alabilirsiniz: Ankara Vize Danışmanlık Hizmeti


Hangi Ülkelerde Vizesiz Dil Eğitimi Alınır?

Vizesiz sadece yeşil pasaport ile dil eğitimi almak için Schengen’e üye olan ülkelerden birini tercih edebilirsiniz. Schengen üyesi olan ülkeler;

Almanya, Avusturya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Hollanda, İspanya, İsveç, İtalya, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Macaristan, Malta, Norveç, Polonya, Portekiz, Slovakya, Slovenya ve Yunanistan’dır.

Yukarıda yer alan ülkelerden birini seçerek 3 aylık dil eğitimi paketlerini incelemeye başlayabilirsiniz. Dil eğitiminin 90 günden uzun bir program olması halinde vize alınması zorunluluğu bulunmaktadır.

İlgili Yayın: Öğrenci Pasaport Fiyatları

3 Aylık Dil Eğitimi Paketleri Nelerdir?

3 aylık dil eğitimi paketleri Schengen üyesi olan tüm ülkelerde bulunan paketlerdir. Dil eğitimi alırken yabancı bir ülkeyi gezebilir, kendinizi dilin ana vatanında geliştirebilirsiniz. Bu noktada size en uygun ülkeyi seçtikten sonra ülke bazında yer alan dil eğitimi paketlerini incelemelisiniz. 3 aylık süre ile verilen temel dil eğitimi programları;

  • Genel İngilizce Eğitimi: Günlük İngilizce konuşma, anlama ve yazma yeteneği kazanmaya yönelik bir programdır.
  • Yoğun İngilizce Eğitimi Programı: Öğrencinin vaktinin kısıtlı olması halinde haftalık 30 ders civarında ders ile yoğunlaştırılmış olan verilen dil kazanım programıdır.
  • Akademik İngilizce Eğitimi: Lisans ve yüksek lisans gibi akademik bağlamda gerekli olan İngilizce becerilerini kazandırmaya yönelik bir programdır. 
  • Özel Amaçlı Gerçekleştirilen İngilizce Eğitimi: Farklı meslek alanlarına özgü (Tıp, Hukuk vs.) dil kullanımını geliştirmeye yönelik gerçekleştirilen bir programdır.
  • Sınava Hazırlık Amaçlı İngilizce Eğitimi: İngilizce dil sınavlarına yönelik gerçekleştirilen bir programdır.
  • Eğitim Turu Kapsamında İngilizce Eğitimi: Öğrencinin hem turistik gezi yapmak hem de dil eğitimi almak üzere kısa süreli olarak bulunduğu sürede dil yeterliliği kazandırmak üzere verilen bir programdır.

3 aylık dil eğitimi paketleri, ülkelerin ekonomik olarak gereksinimleri, öğrencilerin dil eğitimi alırken dikkat etmesi gerekenler ve diğer başka birçok önemli hususu alanında uzman danışmanlarımız ile konuşabilir ve fikir alabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Malta Dil Okulları

Dil Eğitimi İçin Mutlaka Vize İsteyen Ülkeler

Dil eğitimi almak için mutlaka vize isteyen bazı ülkeler de bulunmaktadır. Pasaportunuzun yeşil ya da bordo olması fark etmeksizin vize şartı sunan bu ülkeler; Avustralya, Kanada, Amerika, İrlanda ve İngiltere’dir.

Yukarıda yer alan ülkelerde dil eğitimi almak istiyorsanız yeşil pasaport sahibi olmanızın vize gerekliliği için yeterli olmadığını bilmelisiniz. 90 günlük ya da daha kısa dahi olsa dil eğitimi programları için vize şartı aranmaktadır.

Dil okulu başvuru süreci, eğitim alınacak ülkede konaklama imkanları gibi birçok noktada danışmanlarımıza ihtiyaç duyabilirsiniz. Vizesiz dil okulu programlarına kabul edilen ülkelerden birinde dil eğitimi almaya karar verirseniz amacınıza en uygun dil okulunu seçmek için uzmanlarımızdan destek alabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: En İyi Dil Okulları


    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir