En İyi Malta Dil Okulları, Fiyatları ve Şartları

En İyi Malta Dil Okulları, Fiyatları ve Şartları
0

Malta, dil okulu eğitimi ile tercih edilen ılık iklimi ve farklı okul seçenekleri ile sevilen bir coğrafyadır. Malta’da dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin birçok farklı nedeni vardır. Yaşam şartlarının uygun olması, ekonomik imkanların çeşitli olması, farklı dil okulları bulunması, bölgenin ılıman iklimi gibi birçok olumlu faktör Malta dil okullarının günden güne daha popüler olmasını sağlıyor.

Malta dil okulları, çeşitli dil öğrenme programları ile öğrencilerin kendilerini dil bağlamında geliştirmelerine imkan tanıyan bir okuldur. Öğrenciler tarafından Malta dil okulu ücretleri yönünden uygunluğu ile de bilinir.

Farklı birçok kurum tarafından sunulan dil okulları ile öğrenciler ister günlük hayatta kullanmak üzere dil eğitimi alabilir, isterse iş İngilizcesi öğrenebilir. Malta bu bağlamda hem turistik hem de eğitim yönünden tercih edilen bir ülkedir.

 1. EC English
 2. Maltalingua
 3. European Schoool of English – ESE
 4. Ace English Malta
 5. Am Language Studio
 6. Linguatime School of English
 7. Sprachcaffe
 8. Chamber Collage
 9. English Plus Language Center
 10. English Language Academy – ELA
 11. LAL / IELS
 12. ACE ENGLISH, MALTA
 13. LINK SCHOOL OF ENGLISH, SWIEQI
 14. INTERNATIONAL HOUSE, SWIEQI

İçindekiler

Malta Dil Okulu Fiyatları

Malta dil okulu fiyatları kalınan süreye göre değişiklik göstermektedir. 4 hafta, 6 hafta, 8 hafta, 12 hafta ve 24 hafta olmak üzere birçok zaman seçeneği bulunmaktadır. Fiyatlara alınan eğitim, kayıt ücreti, belirlenen konaklama ayarlama ücreti vb. dahildir.

4 hafta ortalama 1600 Euro – 2100 Euro

6 hafta ortalama 2200 Euro – 2900 Euro

8 hafta ortalama 2800 Euro – 3900 Euro

12 hafta ortalama 4100 Euro – 5850 Euro

24 hafta ortalama 8500 Euro – 12000 Euro


Malta Dil Okulu Şartları Nelerdir?

Malta dil okulu şartları itibariyle sadece yaş şartı bulunmaktadır. Malta’da bulunan dil okullarından birine gitmek istiyorsanız 18 yaşını geçmiş olmanız ve vize alabiliyor olmanız yeterlidir. Dil okuluna gidebilmek için vize başvurusu yapacaksanız öncesinde dil okulu başvurusu yapmanız gerekir.

Malta’da bulunan çeşitli dil okulları hem eğitim almak hem de yurt dışı deneyimi kazanmak için sıkça tercih edilen okullardır. Üstelik Malta dil okullarının öğrencilerden diploma benzeri beklentileri de bulunmamaktadır. Kendi seviyenize uygun bir dil okulu ile iletişime geçmeniz ve başvuru için gerekli evrakları başvuru metni ile birlikte teslim etmeniz gerekir.

Malta dil okullarına başvuru yapmak için başvuru sürecinin tamamını eksiksiz bir şekilde sürdürmelisiniz. Başvuru süreci konusunda yardım almak, başvuruyu yapmak ve vize almak için doğrudan danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz. Yurt dışında eğitim almak için uzman desteği alın. 

thumbnail
Önerilen Yazı
En İyi Polonya Dil Okulları, Fiyatları ve Şartları

Malta Dil Okulu Vizesi

Malta dil okulu vizesi alınması için öncelikle uygun bir başvuru yapılmalıdır. Eğitim almak isteyen kişinin başvuru formunun yanı sıra pasaportu, okula kabul belgesi gibi evraklarını da hazırlaması gerekir.

Malta’da İngilizce hazırlık kursu ya da doğrudan dil okullarına kayıt yaptırmak için vize alınması şarttır. Ancak bu süreçte öncelik okula kabuldür.

Öğrenci okula başvuru yapmalı ve kabul edilmelidir. Ardından okula kabul edildiğini bildiren beyanla birlikte Malta öğrenci vizesi almak için başvuru yapmalıdır. Başvuru yapılırken aşağıdaki evraklar başvuru formu ile birlikte teslim edilmelidir.  Malta dil okulu vizesi başvurusu evrakları;

 • Vize başvuru formu,
 • Geçerlilik süresi devam eden pasaport,
 • 2 adet biyometrik fotoğraf,
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi,
 • Konaklama yapılacak yere ilişkin belgeler,
 • Ulaşım durumunu gösteren uçak bileti rezervasyon kağıdı,
 • Halihazırda devam eden sağlık ve seyahat sigortası,
 • Öğrencinin Malta’da kendi giderlerini karşılayabileceğine dair güvence niteliği taşıyan banka yazısı, hesap cüzdanı fotokopisi veya son 2 aylık hesap ekstre dökümü,
 • İlgili okuldan kabul belgesi.

Malta Dil Okulu Vizesi Uzatılabilir Mi?

Malta’da dil okulunda eğitim alacak öğrencilerin sonrasında vize uzatabilmeleri için eğitimin 90 günden uzun olması gerekir. Bu tarz eğitimler için D tipi öğrenci vizesi verilmektedir.

D tipi öğrenci vizesi uzatılabilirken 90 günden daha kısa süreli eğitimler için verilen C tipi öğrenci vizesi uzatılamamaktadır.

Malta’nın Anadili Nedir?

Malta’da anadil olarak konuşulan iki dil bulunmaktadır. Bunlar Maltaca ve İngilizce olarak bilinmektedir. İngilizce eğitimi alan öğrencilerin günlük hayatta da dil öğrenimlerini geliştirmeleri mümkündür.

Malta’da iki ana dil olmasına rağmen Malta uzun süre boyunca İngiliz sömürgesi olmuş bir yerdir. Bu nedenle de halk çok iyi derecede İngilizce konuşabilmektedir. Malta dil okullarında eğitim almayı düşünen öğrencilerin günlük hayatta İngilizce ile iletişim kurmaları ve yaşamlarını idame ettirmeleri oldukça kolaydır.

Malta’da Dil Eğitimi Alırken Nerede Konaklanabilir?

Malta dil eğitimi alırken konaklama yönünden en çok öğrenci evlerinin tercih edildiği bir coğrafyadır. Paylaşımlı olarak kullanılan öğrenci evleri ile Malta’da konaklama ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Konaklama noktasında öğrenci evi bulmak için ayrıca çaba sarf etmeniz gerekmez. Danışmanlarımız eşliğinde Malta’da dil eğitimi alırken konaklama için paylaşımlı bir öğrenci evi tercih edebilirsiniz. Bu seçeneğin yanı sıra öğrenciler bir ailenin yanında kalma seçeneğini de değerlendirebilirler.

thumbnail
Önerilen Yazı
En İyi Dil Okulları | Başarılı 12 Dil Okulu

Malta’da Yaşam Giderleri Ne Kadar?

Malta yaşam giderleri yönünden diğer Avrupa ülkelerine oranla çok daha ekonomik bir ülkedir. Burada ekonomik olarak öğrencilerin günlük hayatlarını idame ettirmek için zorlanmadıkları bilinmektedir.

Ortalama bir öğle yemeği yemek isteyen birinin günlük öğle yemeği maliyeti yaklaşık 12 Euro kadardır. Malta’da dil okullarında okuyan öğrencilerin haftalık yaşam gideri yaklaşık 150 Euro kadar tutmaktadır.

Malta Dil Okulu Başvuruları Ne Zaman Yapılır?

Malta her yıl dünyanın dört bir yanından dil eğitimi almak üzere öğrenci kabul etmektedir. Bu nedenle de Malta’da dil okulu başvuru tarihleri oldukça esnektir. Hatta daha açık bir ifadeyle her haftanın ilk günü olan Pazartesi günü yeni bir başvuru dönemi başladığını söylemek de yanlış olmayacaktır.

Malta’da İngilizce Dil Okulu İngilizce Öğretir Mi?

Malta’da İngilizce eğitimi dil okulları üzerinden alınabilmektedir. Malta’ya giderek dil eğitimim alabilirsiniz. Daha önce dil yeterliliği edinemediyseniz ve dil eğitimi almak üzere yurt dışına gitmek istiyorsanız Malta çok tercih edilen yerler arasında bulunuyor.

Malta’ya giderek alabileceğiniz dil eğitimleri günlük dilden akademik dile kadar çeşitlenmektedir. Malta’da İngilizce eğitimi almak üzere başvurabileceğiniz İngilizce programları;

 • Genel İngilizce Kursları: Sıfırdan İngilizce öğrenmek isteyen öğrencilerin başvurabildiği bir programdır. Herhangi bir İngilizce dil bilgisi gerekmez. Günlük hayatta kullanmaya yönelik bir dil eğitimi söz konusudur.
 • Akademik İngilizce Kursları: Akademik bağlamda lisans ve yüksek lisans gibi alanlarda kullanmaya yönelik verilen dil kurslarıdır. Öğrencinin yüksek öğrenim düzeyine ulaşması hedeflenerek eğitim verilir.
 • Dil Sınavlarına Hazırlık Kursları: İngilizce dil sınavlarına hazırlık olması amacıyla verilen yeterlilik edinme kurslarıdır. TOEFL, CFC, IELTS gibi İngilizce sınavları için hazırlık imkanı sunar.
 • İngilizce Öğretmenliği Kursları: İngilizce öğretmenliği yapabilecek yeterliliği kazanma üzerine eğitim sunulan bu kurslarda öğrencinin kendi ülkesinde İngilizce öğretmenliği yapabilecek düzeye gelmesi hedeflenerek eğitim verilir.
 • Özel Amaçlı Verilen İngilizce Kursları: Özel olarak yönelim olan bir iş alanında çalışma süreçlerine dahil olmadan önce alınması gereken dil eğitimidir. Terim anlamlı kelimelerin kullanımından tutun da hedeflenen iş sektörüne özel olan iletişim tabirlerine kadar detaylı bir dil eğitimi verilir.
 • Eğitim Turu Kursları: Tatil dönemlerinde kısa süreli olarak hem İngilizce eğitimi alıp hem de turistik ziyarette bulunmak isteyen öğrenciler için düzenlenen eğitimleri kapsayan bir kurstur.

Malta Dil Okulu İle Çalışma İzni Alınır Mı? Nasıl?

Malta dil okulu ile çalışma izni alınabilmektedir. Dil okuluna kaydı yapılan ve dil eğitimi almaya başlayan öğrencilerin bazı şartları taşımaları halinde çalışma izni almaları mümkündür. Bu şartların başında da dil eğitimi programının en az 12 hafta ve üzerinde bir program olması gerekir.

Malta dil okulunda okurken çalışma izni alabilmek için en az 3 aylık bir eğitim alınmış olması gerekir. 3 ay eğitim alan öğrencinin ardından çalışma izni için başvurması gerekir.

Malta’da çalışma izni ortalama olarak başvuru yapıldıktan sonra 1 ay ile 6 hafta arasında çıkmaktadır. Bu nedenle Malta’da hem dil eğitimi almak isteyen hem de çalışmak isteyen öğrencilerimiz için iş arayışına ilk aylarından itibaren başlamalarını öneriyoruz.


  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir