En İyi Dil Okulları | Başarılı 12 Dil Okulu

Dil okulları hakkında daha fazla detay, bilgi ve danışmanlık için bize ulaşabilirsiniz.

En İyi Dil Okulları | Başarılı 12 Dil Okulu
0

Dil okulları, İngilizce öğrenmek ve aynı zamanda yurt dışında eğitim sürecini tamamlamak isteyen insanlar için en iyi seçeneklerden birisidir. Dil okulları, öğrencilerine belirli bir ücret karşılığında, gerekli ikametgah izinlerinin de sağlandığı bir eğitim fırsatı sunmaktadır. Türkiye’den de öğrencilerin kabul edildiği ve gidilebilecek en iyi yurt dışı dil eğitimi veren okullar şunlardır;

İçindekiler

1.Kaplan International

1938 yılında Stanley Kaplan tarafından kurulan Kaplan International dil okulları, Avustralya, Kanada, Amerika Birleşik Devletleri, Yeni Zelanda, İrlanda ve daha birçok yabancı ülkede eğitim fırsatı sunmaktadır. Eğitim programı, iş İngilizcesi, genel (günlük) İngilizce ve farklı alanları kapsayan mesleki İngilizce eğitim programlarını bünyesinde barındırmaktadır. Sunulan programlar, TOEFL, IELTS ve CAE gibi uluslararası olarak dünyanın her yerinde kabul gören İngilizce sınavı eğitimleridir. Yurtdışı dil okulu denilince akla en iyi gelen isimlerden birisi olan Kaplan International, 4 haftadan 64 haftaya kadar eğitim süreci fırsatını sunmaktadır.

2.EC English

EC English Dil Okulu, 1991 yılında Malta’da kurulmuştur. Amerika Birleşik Devletleri, Birleşik Krallık (İngiltere), İrlanda, Cape Town, Yeni Zelanda ve Kanada gibi pek çok gelişmiş ülkede eğitim fırsatı sunmaktadır. Aynı zamanda sınav programları arasında IELTS, TOEFL, CAE ve Kanada’daki üniversiteler için İngilizce kabul sınavı olan Pathways Hazırlık programı gibi prestijli ve küresel İngilizce sertifika eğitimleri bünyesinde barındırmaktadır.

3.Accord Paris

Accord Paris, Fransızca eğitim veren bir dil okuludur. Dünyanın her yerinde konuşulan dil yalnızca İngilizce değildir. Özellikle Fransızca, öğrenilmesi zor bir olduğu kadar, aynı zamanda dünyanın pek çok ülkesinde konuşulan bir dildir. Accord Paris, resmi dilleri arasında Fransızcayı da barındıran Kanada, Fransa, İsviçre ve Belçika gibi pek çok ülkeye öğrencilerini göndermektedir. Bu dil okulu, üniversite başvurularında gerekli olan Fransızca sertifika programları DELF ve DALF sertifikaları, mesleki Fransızca ve hukuki Fransızca eğitimleri sunmaktadır.


4.CLIC Sevilla

CLIC Sevilla, İspanyolca eğitimi sunan yabancı bir dil okuludur. İspanyolca, tıpkı İngilizce ve Fransızca kadar önemli ve çok sayıda ülkenin resmi dilleri arasında bulunan, küresel dillerden bir tanesidir. Dünyada yaklaşık yarım milyar insan İspanyolca ve farklı lehçelerini konuşmaktadır. CLIC Sevilla, 1938 yılından itibaren hizmet vermektedir. Üniversiteden yeni mezun olmuş çok sayıda insan Amerika Birleşik Devletleri ve Birleşik Krallık gibi ülkelerdeki uluslararası şirketlerde, İspanyolcaya hakim bir şekilde başvuru yapmak istemektedir. Bu anlamda, CLIC Sevilla’nın sunduğu mesleki programlar, yaz okulları ve uluslararası İspanyolca sertifikaları, çok sayıda öğrenciye küresel olarak hizmet vermektedir.

5.Hutong School

Hutong School, dünyanın en çok konuşulan Mandarin (Çince) dil eğitimi sunan bir dil okuludur. Mandarin öğrenmesi, konuşması ve yazmasındaki zorluk süreci, dili profesyonel olarak öğrenmek isteyen öğrenciler için çok zor bir dildir. Ancak Hutong School, öğrencilerine Çinli öğretmenler ve Mandarin’in ana dil olarak konuşulduğu çok sayıda Asya ülkesi için seyahat ve ikamet fırsatları sunan bir dil okuludur. Bu dil okulu yoğun dil programlarıyla birlikte, staj ve gönüllülük fırsatı da sunmaktadır.

6.Goethe Institut

Goethe Institut dil okulları, Almanya eğitim veren bir kurumdur. Almanca bugün yüz otuş beş milyon insan tarafından konuşulan ve öğrenmesi tıpkı Latin dilleri kadar zor olan bir dildir. Özellikle Almanya’ya kalifiyeli ve Almanca’ya hakim olarak gitmek isteyen insanlar için Goethe Institut dil okulu pek çok kaliteli eğitim programı sunmaktadır. Almanya, yurt dışından gelen ve kalıcı olarak ikamet etmek isteyen insanlar için Almanca’da belirli bir seviye ve Alman yaşam tarzına uygunluk istemektedir. Bu dil okulu ile Almanca’yı kendi ana ülkesinde öğrenmek ve sertifka programlarına katılmak, öğrenciler için kaliteli bir eğitim süreci fırsatı yakalama şansı sunmaktadır.

7.Universal English College

Universal English College, Avustralya’nın Sydney şehrinde bulunan ve dil programlarını bu ülkede sunan bir dil okuludur. Avustralya, özellikle yurt dışından gelen insanlar için, yaşaması kolay, yüksek refah seviyesinin bulunduğu ve misafirperver bir ülke olarak bilinmektedir. Bu nedenle pek çok insan, İngilizce eğitim sürecini Avustralya’da geçirmek ve bu ülkede kalıcı olarak ikamet etmek için kendilerine fırsat yaratmaya çalışmaktadır. Universal English College ise Avustralya’daki en iyi dil okullarından birisi olarak eğitim sunmaktadır.

8.Stafford House International

İngilizce dil okulu olan Stafford House International, İngiltere merkezli bir eğitim kurumudur. 2011 yılında, henüz yeni kurulmuş bir dil okulu olmasına rağmen, Stafford House International çok sayıda gelişmiş ülkede de eğitim fırsatı sunmaktadır. Amerika Birleşik Devletleri, Birleşik Krallık ve Kanada’da bulunan 10 şehire öğrencilerini göndermektedir. Sunduğu eğitim programları IELTS, TOEFL, CELTA ve mesleki İngilizce programlarıdır.

9.Derzhavin Institute

Derzhavin Institute, Rusça dil eğitimi sunan bir dil okuludur. Rusça özellikle Asya ülkelerinde ticari olarak en önemli dillerden birisidir. Aynı zamanda çok sayıda Slav ülkesi vatandaşı da Rusça’yı anadil seviyesinde bilmektedir. Derzhavin Institute, Rusya’nın St. Petersburg şehrinde bulunmakta ve öğrencilerine kültür şehrinde eğitim fırsatı sunmaktadır. Bu dil okulunun sunduğu eğitim programları arasında, mesleki Rusça, günlük ve genel Rusça, uluslararası olarak kabul edilen TORFL sertifika eğitimlerini kapsamaktadır.

10.London School of English

İngiltere merkezli dil okulu olan London School of English, özellikle İngilizce eğitim sürecini bu ülkede tamamlamak isteyen öğrenciler için kaliteli bir program sunmaktadır. İngiltere’de bulunan çok sayıda uluslarası finans, medya ve moda merkezleri için staj programları, IELTS, TOEFL ve ECA gibi sertifika eğitimleri fırsatlarıyla, prestijli bir dil okuludur.

11.Kings Colleges (Kings Education)

Kings Colleges (bir diğer adıyla Kings Education), yurtdışı dil okulları arasında, özellikle Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan devasa kampüsleri ve 3 kampüsünün ABD’deki en iyi dil okulu ünvanıyla, en iyi dil okullarından birisidir. Eğitim süreci tamamıyle İngiliz sistemiyle takip edilmektedir ancak eğitimlerini Los Angeles, Boston, New Jersey ve New York gibi büyük şehirlerde sunmaktadır.

12.Diplomat Akademi Yabancı Dil Kursu

Diplomat Akademi Yabancı Dil Kursu, Ankara’da bulunan ve eğitim süreci tamamlandıktan sonra yurt dışına seyahat imkanı sunan Ankara’daki en iyi dil okulları arasında bulunmaktadır. Özellikle Türkiye’nin başkenti Ankara’daki çok sayıda insan bu dil okulunu tercih etmektedir.

thumbnail
Önerilen Yazı
Zamlı Pasaport Ücretleri 2023 – 2024 | Harç ve Defter Bedeli

Dil Okulu ile Gidip Çalışma İzni Alınır Mı?

Çok sayıda yurtdışı dil okulu, yurt dışında eğitim sürecinin yanı sıra, öğrenci çalışma fırsatı da bulmaktadır. Ancak bu durum tamamıyla gidilen ülkenin hükümetiyle alakalıdır. Örneğin Avusturya ve Kanada gibi ülkeler, dil okulu vizesiyle ülkeye giriş yapan öğrenciler için haftalık 20 saat çalışma izni fırsatı da sunmaktadır. Ancak ABD ve Almanya gibi ülkelerde ise çalışma izni için ayrıca vize işlemi gerekmektedir.

Dil Okulu Vizesi Hakkında

Dil okulu vizesi, öğrenci yurt dışına gideceği takdirde yapılması gereken bir süreçtir. Öğrenciler öncelikle işlemlerine başvurduğu dil okuluna giderek başlamalıdır. Yurt dışında bulunan dil okulu kabul mektubunu kabul ettikten sonra 1 hafta içerisinde bulunduğu şehirdeki konsolosluğa giderek, dil okulu vizesi çıkartması gerekmektedir. Vizenin süresi, dil okulunun sağladığı ve ücreti ödenen süre kadar sınırlıdır. Bu süre 4 haftadan başlayarak 52 haftaya kadar uzayabilmektedir. Sürenin miktarı ödenen paraya göre değişmetedir.,

En İyi Dil Okulu Hangi Ülkede?

En iyi dil okulunun hangi ülkede bulunduğu açıklamak için öncelikle öğrencinin talebine ve eğitim alacağı dile bakılmalıdır. İngilizce için en iyi dil okulları Amerika Birleşik Devletleri ve Birleşik Krallık’ta (İngiltere) bulunmaktadır ancak ikisi farklı eğitim modelleriyle hareket etmektedir. Almanca için Almanya, İspanyolca için İspanya, Fransızca için Fransa, Rusça için Rusya ve Mandarin için Çin ülkeleri en iyi dil okuluna sahip ülke olabilmektedir. Bir dili kendi ana ülkesinde öğrenmenin yararı, öğrencinin aynı zamanda o dilin kültürünü de benimseme sürecine girmesidir.

Dil Okulunda Yaş Sınırı Var Mı?

Dil okullarında herhangi bir yaş sınırı bulunmamaktadır. Çok sayıda insan yalnızca 18 yaş üzerinde ve öğrenci olan insanların dil okullarına başvurabileceği yanılgısına sahiptir. Ancak ister lise mezunu, ister üniversite, isterse hiç okula gidilmemiş olsun, okuma yazma bilen her insan, her yaşta dil okuluna başvurabilmektedir. Dikkat edilmesi gereken konu, bazı dil okulları “junior” eğitim programları sunmaktadır. Bu programlar yalnızca küçük yaşta öğrenciler için uygundur. Küçük yaştaki öğrenciler de aile izinleri ile yurt dışında gidebilir. Lise dil okulları veliden izin almaktadır.

thumbnail
Önerilen Yazı
Amerika Öğrenci Vizesi Nedir? Gerekli Belgeler ve Fiyatlar

Keşfedin: YKS Puanı İle Yurt Dışında Okumak

Dil Okulu Kaç Ay Sürüyor?

Dil okullarının süresi, başvurulan kur sayısı ve ödenen ücrete göre değişkenlik göstermektedir. Türkiye’deki en iyi dil okulları bir öğrencinin alması gereken eğitim sürecinin ortalama 6 ay ile 12 ay arasında olması gerektiğini ifade etmektedir. Dil okullarından bazıları yurt dışı süreci için ayrıca 6 aya kadar, bulunduğu ülkedeki eğitim için 6 aya kadar eğitim fırsatı sunmaktadır. Dil okulları, seçeceğiniz aya, eğitime ve opsiyonlara göre fiyat teklifi yapmaktadır.


    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir