Erasmus İçin Kaçıncı Sınıfta Olmak Gerekir? Kimler Yapar?

Erasmus İçin Kaçıncı Sınıfta Olmak Gerekir? Kimler Yapar?
0

Erasmus yapabilmek için 2,3, ve 4. sınıfta olmanız gerekir. Hazırlık ve 1.sınıfta olanlar ne yazıkki Erasmus yapamazlar. Erasmus yapabilmek için en az 2.sınıfta olmanız gereklidir. Erasmus şartlarından birisi de eğitim kurumlarında bir yılı tamamlamanız gereklidir. Hazırlık sınıfı bu kapsama girmemektedir. Bunun yanı sıra farklı yöntemlerle de profesyonel danışmanlık alarak yurt dışında üniversite okumanız mümkündür. Bunun yanı sıra;

  • 2.20 üstü ortalamaya sahip olmak. Bazı üniversitelerde bu 2.50’dir.
  • En az B1 seviyesinde İngilizce bilmek.
  • Yapılan dil sınavından gerekli puanı almak.

İçindekiler

Üniversitede Dersten Kalan Erasmus Yapabilir Mi?

Üniversitede dersten kalan Erasmus yapabilir. Erasmus yapabilmek için dersten kalma veya kalmama şartı bulunmuyor ancak ortalamanızın da yeterli olması gereklidir. Buna ek olarak yapılan dil sınavından da geçerli notu almanız gerekir.

Üniversite Son Sınıf Erasmus Yapabilir Mi?

Evet, üniversite son sınıf Erasmus yapabilir. Erasmus yapabilmek için ilk sınıfı tamamlamanız yeterlidir. Üniversite 4.sınıfta Erasmus yapabilirsiniz, bunun için üniversite ilanlarını takip etmeniz gereklidir. Şunu unutmamalısınız; güz döneminde başvurmanız gerekir. Diğer dönemde mezun olacağınız için ne yazıkki başvuramazsınız.

Sınıfta Kalan Erasmus Yapabilir Mi?

Sınıfta kalan Erasmus yapabilir. Bu durumu örnekle açıklayalım; örneğin, 2.sınıftaki derslerinizden kalırsanız, başvuruda bulunabilirsiniz. Başvurunuz kabul edildiğinde de yurt dışında Erasmus programı ile dersler alabilirsiniz. Detaylı bilgiyi öğrenci işlerinden alabilirsiniz.

thumbnail
Önerilen Yazı
En İyi Polonya Üniversiteleri | 16 Üniversite

Alttan Dersi Olan Erasmus Yapabilir Mi?

Evet, alttan dersi olan öğrenciler Erasmus yapabilir. Alttan dersinizin olması Erasmus yapmanıza engel değildir. Gerekli ortalamaya sahip olan öğrenciler Erasmus fırsatından faydalanabilir. Sonuç olarak; alttan dersiniz varsa ve şartta yer alan akademik ortalamanın üzerindeyseniz yurt dışı eğitim için engel yok.

1.Sınıfta Erasmus Yapılır Mı?

1.sınıfta Erasmus olmaz. Erasmus yapabilmeniz için bir yıllık eğitim geçmenizin olması gerekir. Bulunduğunuz üniversitede hazırlık hariç 1.sınıfı tamamladığınızda Erasmus’tan faydalanabilirsiniz. Başvuru tarihlerini takip etmeyi unutmayın.

2.Sınıfta Erasmus Yapılır Mı?

Evet, 2.sınıfta Erasmus yapılabilir. Erasmus yapmak için birinci sınıfı bitirmeniz yeterlidir. Hazırlık sınıfı 1’e dahil değildir. Bir ikinci sınıfta Erasmus yapmak isterse yapabilir. Bunun için başvuruları takip etmeniz gerekmektedir.

3.Sınıfta Erasmus Yapılır MI?

Evet, 3.sınıfta Erasmus yapabilirsiniz. Bunu yapmak için yabancı dil sınavından yeterli puan almanız gereklidir. Erasmus için 2 veya 3. sınıf idealdir. Son sınıfta tez yazılacağı için yoğun geçebilir.

Hazırlık Sınıfı Erasmus Yapabilir Mi?

Hazırlık sınıfında olan birisi ne yazık ki Erasmus yapamaz. Erasmus yapmanız için 1.sınıfı bitirmeniz gerekmektedir. 1.sınıfı bitirdikten sonra başvuruda bulunduğunuzda herhangi bir yasal engele takılmayacaksınız.

İlgili İçerik: Ön Lisans Erasmus Yapabilir Mi?


    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir